TJ VELKOLOM ČERTOVY SCHODY TMAŇ – TJ KARLŠTEJN 0:8 (0:5)

TJ VELKOLOM ČERTOVY SCHODY TMAŇ – TJ KARLŠTEJN 0:8 (0:5)

Referát k utkání 12. kola:

TJ Velkolom Čertovy Schody Tmaň – TJ Karlštejn 0:8 (0:5).

Branky: Klusák 5, Jiří Kučera, Kirchmann, Pavel Kučera. Rozhodčí: Krupa. Diváků: 40.

Sestava: Humpolík – Jiří Kučera, Šperl, Červený, Hrabal – Zajíc, Fiala, Tomášek, Zbudil (Pavel Kučera) – Cajthaml (Kirchmann), Klusák.

V předposledním podzimním dějství jsme zavítali na hřiště poslední Tmaně, která měla na kontě pouhé dva body. Jeli jsme si pro výhru, jakýkoliv jiný výsledek by byl blamáží. Navíc jsme potřebovali napravit bodové zaváhání v předchozím duelu se zdickou rezervou.

Od první minuty byl průběh utkání v naší režii. Kvalita na naší straně byla znatelná ve všech směrech. Úvod utkání jsme však začali zahozenou stoprocentní šancí, když Zajíc ze tří metrů přestřelil prázdnou branku. Přesto jsme se prvního gólu dočkali brzy, když se v 16. min. prosadil Klusák. Ve 23. min. zahrával Zbudil roh a Jiří Kučera hlavou podruhé skóroval. Poté začal řádit Erik Klusák. Ve 24. min. využil přesné přihrávky od Fialy a střelou do šibenice navýšil na 3:0. Ve 42. min. završil Klusák hattrick, když opět postupoval z levé strany na golmana a další výstavní ranou do vinglu měnil opět skóre. Aby toho nebylo málo tak ve 45. min. propadl míč až na malé vápno kde byl v pravý čas na správném místě Klusák který tak zaznamenal svůj čtvrtý gól v utkání – 0:5.

Po změně stran jsme stále povětšinu okupovali polovinu soupeře. Domácí se snažili hrát pouze na brejky, které ale neměly naději na úspěch. V 50. min. se popáté v utkání radoval Klusák, a to díky přízemní střele. V 62. min. jsme po dlouhém obléhání domácí šestnáctky udeřili posedmé, když se ukázkovou střelou, která s pomocí břevna skončila v brance, prezentoval z hranice velkého vápna střídající Kirchmann. Poslední slovo měl v 67. min. Pavel Kučera, který se prosadil po jedné z mnoha pěkných individuálních akcí. Počet našich vstřelených branek mohl být dvouciferný. Všechny pokusy ale buď pochytal brankář, nebo jsme z jasných pozic mířili mimo tyče. Dvakrát nám dokonce nebyl uznán gól, v jednom případě velmi sporně. Přesto jsme se mohli radovat z letošní rekordní výhry.

Utkání jsme si užili, zahráli jsme si fotbal a vylepšili si skóre. Životní zápas v našem dresu odehrál Erik Klusák, který se trefil pětkrát, Jiří Humpolík si připsal šesté čisté konto. Jedinou věcí k zamyšlení je snad to, že i za jasného vedení stále dokážeme diskutovat nejen s rozhodčím, ale i mezi sebou. Při takové situaci bychom se hrou měli více bavit, tak snad příště. V tabulce nám pomohla bodová ztráta pronásledovatelů – díky remíze Nového Jáchymova a prohře Svaté vedeme soutěž o tři body.