TJ SOKOL VYSOKÝ ÚJEZD – TJ KARLŠTEJN 1:4 (1:3)

TJ SOKOL VYSOKÝ ÚJEZD – TJ KARLŠTEJN 1:4 (1:3)

Branky: Zajíc 2, Červený, Zbudil z penalty. Rozhodčí: Veverka. Diváků: 60. ČK: Hnátek (Vysoký Újezd).

Sestava: Humpolík – Vyterna (Hrabal), Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc (Machulka), Fiala, Jiří Kučera, Dražík (Cajthaml), Pavel Kučera (Tomášek) – Klusák (Šaman).

V 17. kole nás čekalo těžké utkání na půdě pátého Vysokého Ujezdu. Soupeř v čele s nejlepším kanonýrem soutěže Jaroslavem Bakou, který dosud zaznamenal 28 branek, měl v posledních utkáních dobrou formu. V loňské sezoně jsme tu těsně prohráli, a tak jsme měli Sokolíkům co oplácet.

Na dobře připraveném hřišti se hrálo v první půli velmi důrazně na obou stranách. Mokrý trávník vybízel ke střelbě, která mohla za těchto podmínek dělat golmanům potíže. To se hned ukázalo v 9. min, kdy jsme se dokázali dostat do vedení po střele, kterou si domácí golman rozhodně za rámeček nedá. Červený napřáhl z dobrých 30ti metrů, a i když rána trošku zaplavala, mířila doprostřed branky, ale brankáři přesto míč prolétl do sítě – 0:1. Vysoký Újezd hrozil výhradně ze standartních situací, ale jeho pokusy mířily mimo branku. Klíčový moment přišel ve 36. min. kdy domácí útočník Hnátek dojel našeho obránce Vyternu a po druhé žluté byl vyloučen. Hřiště však bohužel musel opustit pro obnovené zranění třísel i Vyterna. Ve 40. min. jsme skórovali podruhé, když Klusák vybojoval míč na hranici vápna, poslal míč na Dražíka jehož pokus ještě do branky dotlačil Zajíc – 0:2. Sokolíci však ve 43. min. i v oslabení využili své síly ze standartní situace a domácí kanonýr Baka chytře tečoval střelu mimo dosah Humpolíka – 1:2. Jenže za minutu už jsme vedli opět o dva góly, když po pravé straně unikl Zajíc a pěknou střelou ke vzdálenější tyči přidal pojistku do šatny – 1:3.

Ve druhé části měli Sokolíci jedinou příležitost, a sice v úvodu, když po další standartce zachraňoval Humpolík. Pak ale byla patrná naše výhoda jednoho hráče v poli a hra už se prakticky odehrávala na půlce soupeře. I tak jsme v zakončení neměli dobře nastavenou mušku. Po rozích létaly dorážky těsně kolem branky a střely z dálky neměli patřičnou razanci a přesnost. Dočkali jsme se až v 75. min, kdy ve vápně zahrál domácí hráč rukou a k penaltě se připravil Zbudil, na jehož razantní a přesný pokus golman neměl nárok – 1:4. Ke konci zápasu zachránila Sokolíky od většího přídělu dobře postavená branková konstrukce. Nejprve po zbudilově rohu pálil Šperl po zemi do tyče a v závěru zahrával Jiří Kučera přímý kop, který se odrazil od břevna a Šaman hlavou dorážel opět do břevna. I přes velké množství šanci jsme ve druhém poločase skórovali nakonec jen z penalty.

S třemi body, které jsme vydolovali na půdě nepříjemného soupeře, jsme velmi spokojeni. I když domácí hráli téměř hodinu v oslabení, herně jsme předvedli kvalitní výkon, minimum chyb v kombinaci i v rozehrávce ze zadních řad, větší důraz v osobních soubojích, jen nás zase trápila koncovka. Plný bodový zisk však opět putuje do podhradí. Závěrem opět poděkování karlštejnským fans, kterých se v hledišti sešlo více než domácích příznivců! Děkujeme!