TJ KARLŠTEJN – TJ SRBSKO 1:0 (0:0)

TJ KARLŠTEJN – TJ SRBSKO 1:0 (0:0)

Branka: Šperl. Rozhodčí: Štěpánek. Diváků: 80. ČK: Zbudil (Kar.)

Sestava: Humpolík – Hrabal (Tomášek), Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Jiří Kučera, Cajthaml, Machulka (Pavel Kučera) – Klusák (Dražík).

Předposlední dubnová sobota přinesla v podhradí Derby se Srbskem. Že šlo o souboj celků z opačných pólů tabulky bylo na hřišti znát, soupeře jsme přehrávali, ale z naší strany jsme předvedli nevídanou mizérii v koncovce, o našem vítězství tak rozhodla jediná branka.

Před slušnou diváckou kulisou se od první minuty hrálo víceméně jen na jednu branku, Srbsko se snažilo hrát pouze na brejky, do kterých se ale dostávalo velmi sporadicky. První příležitost jsme si vypracovali po přímáku Jiřího Kučery, jehož pokus golman vyrazil ke Klusákovi a ten dorážel do břevna. Pak měl dvě příležitosti Machulka, který nejdřív trefil břevno, a o chvíli později tyč. Hrozili jsme i po rozích a přízemních centrech ze stran, ale ve vápně nám chyběl větší důraz a načasování. Bezbrankový poločas rozhodně nebyl správným vyjádřením naší převahy, ale ještě nás čekalo dalších pětačtyřicet minut.

Ve druhé části doprovázel oba týmy vytrvalý déšť. Z naší strany nebyla hra už tolik přímočará, ale pořád jsme byli více na míči a dostávali se do šancí. Největší z nich měl Klusák, který nejprve zakončil samostatný únik vysoko nad a poté pálil z vápna z otočky opět nad, pak se před branku dostal po brankové čáře až před branku Zajíc, ale míč zblízka za záda golmana neprocedil. Střelecké trápení utnul až v 64. min. kapitán Šperl, ke kterému se míč dostal po rohu na malé vápno a ten ho konečně dostal za brankovou čáru – 1:0. Pojistku mohl v zápětí přidat střídající Pavel Kučera, který unikl po levé straně, ale jeho tvrdou střelu golman s obtížemi vyrazil na roh. Poslední desetiminutovku jsme si zbytečně zkomplikovali. V 81. min. se hosté mohli dostat do ojedinělého brejku, Zbudil faulem na unikajícího hráče zatáhl za záchrannou brzdu a po červené kartě musel pod sprchy. Hosty jsme tak nechali nadechnout. Srbsko sice mělo k dispozici několik rohů, ale do brankové šance se nedostalo. Zápas tak skončil naším těsným vítězstvím.

Herně jsme utkání zvládli, hosty jsme nepustili do jediné brankové šance. Ale v útoku se nám vůbec nedařilo. Místo abychom ve dvacáté minutě vedli 3:0, trápíme se střelecky celý zápas a v závěru se ještě v oslabení strachujeme o výsledek. Kdybychom skládali maturitní zkoušku z předmětu Proměňování brankových šancí, asi by nás po tomto utkání čekal reparát. Přesto jsou pro nás nejdůležitější tři body, které mají stejnou hodnotu po jakékoliv výhře. Jubilejní desátou nulu v sezoně si připsal golman Jiří Humpolík. Atmosféru Derby dobře zvládl mladý rozhodčí Štěpánek.