TJ KARLŠTEJN – TJ LUŽCE 8:0 (3:0)

TJ KARLŠTEJN – TJ LUŽCE 8:0 (3:0)

Branky: Cajthaml 2, Zajíc 2, Zbudil z penalty, Šaman, Fiala, Pavel Kučera. Rozhodčí: Blažek. Diváků: 55.

Sestava: Humpolík – Hrabal, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Jiří Kučera (Pavel Kučera), Tomášek, Cajthaml – Šaman.

Ve dvacátém kole jsme na skvěle připraveném trávníku přivítali osmé Lužce. Vzhledem k absenci pěti hráčů dostali příležitost i hráči z lavičky.

Vstup do utkání jsme nemohli mít lepší, už po dvaceti vteřinách si na centr Zajíce naskočil nikým nehlídaný Cajthaml a hlavou otevřel skóre – 1:0. Pak byl k vidění očekávaný obrázek hry. Urostlí hráči hostí umí trápit soupeře na svém specifickém hřišti, ale na tom větším nemohou tolik uplatnit svůj důraz a spíše nakopávají balony. Druhý úspěch jsme si připsali v 19. min., kdy byl Fiala po souboji ve vápně sražen a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten zkušeně k tyči proměnil Zbudil – 2:0. Dále jsme byli herně lepší, ale zbytečně jsme ztráceli míče v přechodu do útoku. Soupeř tak několikrát zahrozil, dokonce nastřelil z úhlu tyč. Uklidnění do našich řad přišlo ve 43. min., kdy centr Fialy usměrnil za brankovou čáru Šaman – 3:0.

Ve druhé části tempo hry výrazně opadlo, především díky tomu že Lužce se snažily držet míč mezi svými obránci a dopředu toho moc nevymyslely. Nám stačilo hrát na snížené obrátky. Ve 49. min. se po přihrávce Šamana prosadil sám před golmanem Zajíc – 4:0. V 62. min. krásně vybídl Tomášek do úniku Fialu, který se k tyči nemýlil – 5:0. Pak jsme v rychlém sledu dvakrát potrestali laxní rozehru soupeře. V 66. min. se po další přihrávce Tomáška podruhé v utkání prosadil Zajíc a hned v 68. min. zakončil úspěšný presink hostující rozehrávky také svoji druhou brankou Cajthaml. Brankový účet zápasu uzavřel v 80. min. samostatným nájezdem po zemi Pavel Kučera – 8:0. Hosté si mohli v závěru připsat čestný úspěch, ale únik z úhlu Humpolík vychytal.

Utkání hrané ve volném tempu jsme zvládli, bez zranění, rekordní výhrou v této sezoně jsme si vylepšili skóre, Jiří Humpolík si připsal dvanácté čisté konto. Utkání dobře řídil mladý rozhodčí Blažek, který často musel čelit nesmyslným komentářům některých hráčů soupeře.