TJ KARLŠTEJN – TJ CHODOUŇ 4:0 (2:0)

TJ KARLŠTEJN – TJ CHODOUŇ 4:0 (2:0)

Branky: Jiří Kučera 2, Šperl 2. Rozhodčí: Bidšovský. Diváků: 60.

Sestava: Humpolík – Cajthaml, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc (Pavel Kučera), Fiala, Jiří Kučera, Dražík, Machulka (Pavel Kučera) – Tomášek (Šaman).

Ve druhém jarním domácím utkání jsme pod hradbami hostili předposlední Chodouň. V sestavě jsme museli počítat se 4 absencemi, na pravý kraj obrany se musel až z útoku stáhnout Cajthaml.

V prvním poločase to z naší strany vypadalo na „úsporný“ fotbal. Při rozehrávce soupeře jsme byli až moc zatažení a při zakládání našich útočných akcí jsme až nezvykle často kazili. Přesto jsme se do šancí dostávali. Nejprve po centru Zajíce zahrozil hlavou Machulka a skóre se poprvé měnilo v 8. minutě, když Jiří Kučera zahrával přímý kop ze 22 metrů a jeho výstavní rána do horní poloviny branky by mohla aspirovat na gól měsíce – 1:0. Pak přišla dlouhá fáze kdy se nic zajímavého před oběma brankami nedělo. Až ve 33. minutě se ve skrumáži před brankou hostů nejlépe zorientoval Šperl a akrobaticky patičkou zvýšil na 2:0. Dílčí vedení po poločase, ale herně bylo určitě co zlepšovat.

V úvodu druhé části to vypadalo, že jsme hlavami zůstali ještě v kabině, protože po dvou našich chybách jsme Chodouni nabídli dvě čisté gólovky. Poprvé útočník hostů těsně minul a podruhé musel nájezd likvidovat Humpolík. Definitivní klid na naše kopačky přinesla až 61. min. kdy Tomášek ze strany našel před brankou úplně volného Šperla který už dorážel do prázdné – 3:0. V závěrečné půlhodince už se hrálo především na půlce soupeře, častěji jsme ohrožovali branku hostí, ale v koncovce tomu vždy něco málo chybělo. V 69. min. jsme le jásali počtvrté, když na roh Zbudila si naběhl Kučera a hlavou nekompromisně usměrnil míč s pomocí břevna do branky – 4:0. Ke konci jsme byli několikrát blízko pátému úspěchu, zajímavou šanci si vypracoval Dražík, který odvážně přešel přes 4 hráče ale sám před golmanem přestřelil. Dalšího gólu jsme se tedy nedočkali.

Spokojeni můžeme být jen se třemi body. Ukázalo, že proti slabým týmům nedokážeme na soupeře vlétnout a často se přizpůsobíme jeho hře. Po dobrém výkonu v Hudlicích přišel herní útlum. Závěrečná půlhodinka ale přinesla z naší strany mírné zlepšení. Chodouň proti nám znovu předvedla sympatický výkon, chtěla hrát fotbal i když jí přeci jen v závěru docházely síly. Za zmínku stojí udržení jubilejní desáté nuly v sezoně. Na závěr připomeňme dobrý výkon sudího Bidšovského.