TJ KARLŠTEJN – SK NIŽBOR „B“ 4:0 (1:0)

TJ KARLŠTEJN – SK NIŽBOR „B“ 4:0 (1:0)

Referát k utkání 10. kola:

TJ Karlštejn – SK Nižbor „B“ 4:0 (1:0). Branky: Tomášek 2, Pavel Kučera, Klusák. Rozhodčí: Marx. Diváků: 60.

Sestava: Humpolík – Jiří Kučera, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Tomášek, Pavel Kučera – Cajthaml (Hrabal), Klusák.

V desátém pokračování jsme hostili nižborskou rezervu a pod hradem jsme chtěli potvrdit výhru z Nového Jáchymova. K dispozici jsme však měli úzkou soupisku. K dlouhodobě zraněným Vyternovi, Šamanovi a Reimarovi se přidal i Dražík, navíc chyběli Krejzek i Němec. Variant na střídání moc nebylo.

Průběh první části byl zprvu vyrovnaný. Dlouho jsme se rozehrávali, soupeř pečlivě bránil, a tak se toho nejvíce odehrávalo ve středu hřiště. Jako bychom se přizpůsobili hře soupeře, moc šancí diváci neviděli. Herně jsme sice soupeře přehrávali, ale ve finální fázi jsme nepodrželi míč, chyběl nám větší důraz a odvaha v osobních soubojích. „Vysvobodil“ nás až závěr poločasu, kdy jsme se dočkali vedoucí branky. Situace započala u Cajthamla, který byl před vápnem sražen golmanem a rozhodčí nařídil přímý kop. K němu se postavil Jiří Kučera, který lehce posunul Pavlu Kučerovi, na jehož pěknou střelu z 18ti metrů brankář vůbec nereagoval – 1:0.

V druhém dějství jsme zvýšili střelbu ze všech pozic, několikrát jsme zahrozili nebezpečnými pokusy z dálky. Nižbor se ve druhé půli nedostal vůbec k ničemu, došly mu síly a veškeré dění se pak již odehrávalo převážně na jeho polovině. Převahu jsme brankově vyjádřili až v závěrečné desetiminutovce. V 83. min,. se po centru ze strany hlavou z malého vápna prosadil Tomášek – 2:0. V 87. min. vybojoval po nepřesnosti hostující obrany míč Klusák, posunul na Tomáška, který si sám před brankou mohl vybrat stranu a po zemi k tyči překonal nešťastného brankáře – 3:0. Závěrečnou trefu do již rozhozené soupeřovi obrany obstaral v 90. min. po přihrávce P. Kučery Klusák, který sice mířil do středu branky, ale golman lehkovážným zákrokem propustil míč do sítě – 4:0.

Utkání průměrné úrovně. Z naší strany nebyl výkon, především v ofenzivní části, ideální. V podstatě jsme odehráli to, co jsme potřebovali. Zodpovědnou hru jsme předvedli v zadních řadách, Jiří Humpolík si připsal čtvrtou nulu v sezoně. Střelecky zazářil nestárnoucí Pavel Tomášek. Za krásného slunečného počasí jsme získali všechny body a v tabulce pokračujeme na prvním místě.