TJ KARLŠTEJN – SK CEMBRIT BEROUN 4:0 (3:0)

TJ KARLŠTEJN – SK CEMBRIT BEROUN 4:0 (3:0)

Referát k utkání 13. kola:

TJ Karlštejn – SK Cembrit Beroun 4:0 (3:0). Branky: Šperl, Tomášek, Jiří Kučera, Fiala. Rozhodčí: Kareš. Diváků: 45.

Sestava: Humpolík – Jiří Kučera (Hrabal), Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Tomášek, Pavel Kučera – Cajthaml, Klusák.

V závěrečném podzimním dějství jsme pod hradbami přivítali berounský Cembrit. Čekalo se bojovné utkání, protože hosté drželi třetí pozici. Nakonec jsme ale zápas jasně ovládli a zaslouženě si připsali plný bodový zisk.

Na dobře připraveném trávníku se začalo v dobrém tempu, hrálo se nahoru dolů a šance byly k vidění na obou stranách. Důležitou úvodní branku se nám podařilo vstřelit v 14. min., když se po dobře zahraném rohu Fialy pověsil do vzduchu Šperl a hlavou poslal míč nekompromisně do branky – 1:0. Vedení nás povzbudilo a postupně jsme začali soupeře přehrávat. Toho navíc začaly srážet chyby. Ve 30. min. jsme dobře napadali rozehrávku berounského golmana, který o míč přišel a Tomášek do prázdné branky zvýšil na 2:0. Hned ve 32. min. hosté propadli na naší polovině a rázem z toho byl rychlý útok a přečíslení, když Klusák našel úplně volného Jiřího Kučera, který se sám před brankářem nemýlil – 3:0. Hosté byli tímto stavem zaskočeni a vůbec nevěděli co hrát, my jsme naopak zbytek poločasu kontrolovali a do šatny si odnesli příjemný třígólový náskok.

Nechtěli jsme ale polevit, Cembrit by se v případě snižující branky mohl chytit stébla a zápas ještě zdramatizovat. Chtěli jsme dále hrát aktivně a vycházet ze zabezpečené obrany. Beroun však ani s vědomím, že s průběhem musí něco udělat, se do tlaku vůbec nedokázal dostat. Naopak bylo více rušno právě před jeho brankou. Často jsme hrozili z rohů a centrů do šestnáctky. Beroun navíc jakoby odešel fyzicky a Humpolík neměl větší práci. Ke konci utkání možná zbytečně plály emoce na obou stranách, na té naší musel důrazně uklidnit situaci kapitán Šperl. V samotném závěru jsme se ještě dočkali čtvrtého úspěchu, když v 86. min. zahrával standartku ze strany Fiala, jehož pokus skončil za zády překvapeného golmana – 4:0.

Skvělý týmový výkon, utkání jsme zvládli jak herně, tak takticky. Výkon Cembritu byl vzhledem k jeho tabulkovému postavení zklamáním. Tři body tak zůstali v podhradí a díky tomu přezimujeme na první místě! Závěrem přejeme berounskému Tomáši Novému, který v 54.min. po neštastném pádu musel odstoupit (pravděpodobně otřes mozku), brzké uzdravení.