TJ KARLŠTEJN – FK SVATÁ 2:1 (1:0)

TJ KARLŠTEJN – FK SVATÁ 2:1 (1:0)

Branky: Šperl, Fiala. Rozhodčí: Krbec. Diváků: 70.

Sestava: Humpolík – Vyterna, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc (Šaman), Fiala, Jiří Kučera, Dražík, Machulka (Pavel Kučera) – Cajthaml (Tomášek).

Hned první jarní mistrovské utkání pro nás znamenalo ostrý test, na naše hřiště přijela třetí Svatá.

Od prvních minut bylo k vidění svižné tempo a dva styly hry. My jsme se snažili hrát kombinačně, zatímco soupeř těžil z důrazu. První poločas se nesl ve znamení naší mírné územní převahy, ale Svatá hrozila nebezpečnými brejky. První gól přišel v 17. min, kdy po zbudilově rohu se míč dostal na hlavu Šperla a ten zblízka rozvlnil síť – 1:0. Blízko druhé brance byl po půlhodině hry Machulka, jehož pěkný pokus z voleje golman zneškodnil s obtížemi. Ke konci poločasu se několikrát osmělili hosté, po jedné z chyb v naší rozehrávce se soupeř dostal do samostatného úniku, který ale skvěle zneškodnil Humpolík.

Ve druhé části jsme nedokázali navázat na kombinační styl hry, nepodrželi jsme míč, často jsme nakopávali, jakoby se nervozita vnesla na naše kopačky. I tak jsme byli opět blízko druhému úspěchu, když předvedl asi 60ti metrové sólo Dražík, jenže sám před golmanem při pokusu o lob poslal míč nad branku. Laciné ztráty v rozehrávce nás pak stály vedení, když v 69. min. uplatnila Svatá důraz při napadání a útočník hostů se sám před brankou nemýlil – 1:1. V naší obraně to hořelo a v 75. min., šel soupeř opět do úniku, podruhé v utkání nás výrazně podržel Humpolík. Na závěr utkání jsme skonsolidovali síly a začali se tlačit do útoku. Náš tlak byl dlouho neúspěšný, vždy tomu scházela důrazná a přesná koncovka. Nakonec jsme až v 90. min. vítězně zamíchali kartami. Dražík ze strany odvážně přešel přes tři soupeře, poslal míč do ohně před branku kde se nejlépe zorientoval Fiala, který dotlačil míč do sítě – 2:1. Výbuch radosti na naší straně, zklamání v soupeřově táboru. V nastavení jsme si už vedení pohlídali.

Zajímavé utkání, kterému nechyběl náboj, nervozita z prvního jarního zápasu i z jeho důležitosti byla patrná na obou stranách. S prvním poločasem z naší strany v celku spokojenost, druhá část nám nevyšla podle představ. Pro nás ale nejdůležitější zisk tří bodů, remízový stav by nám zkomplikoval plány, nutno ale uznat, že jsme mohli i prohrát. Svatá ukázala, že není na třetím místě náhodou. Body ale zůstávají na Karlštejně. Závěrem pochvala sudímu Krbcovi, který dobře zvládl vyhrocené utkání.