TJ BANÍK MOŘINA – TJ KARLŠTEJN 0:1 (0:1)

TJ BANÍK MOŘINA – TJ KARLŠTEJN 0:1 (0:1)

TJ Baník Mořina – TJ Karlštejn 0:1 (0:1). Branka: Pavel Kučera. Rozhodčí: Sekerka. Diváků: 70.

Sestava: Humpolík – Vyterna, Šperl, Červený, Hrabal – Zajíc (Machulka), Fiala, Jiří Kučera, Dražík (Tomášek), Pavel Kučera – Klusák (Cajthaml).

Devatenácté kolo přineslo dosud nejtěžší utkání jarní části. Zajížděli jsme na půdu Baníku Mořina, který na jaře hraje ve velké pohodě a v tabulce mu patří sice překvapivé, ale zasloužené čtvrté místo.

Dění na hřišti výrazně ovlivňoval silný vítr i sklon hřiště. My jsme v první části hráli po větru a z kopce, což byla naše výhoda a tak jsme byli v první pětačtyřicetiminutovce lepším týmem. Kdo přišel na utkání s malým zpožděním, musel litovat. První a zároveň poslední gól padl už ve 2. min. když z levé strany vyslal Pavel Kučera míč na branku, který zapadl za záda překvapeného golmana ke vzdálenější tyči – 0:1. Aktivní Pavel Kučera v úvodu dál větral obranu soupeře a jeho další pokus mířil do boční sítě. Další výrazná šance přišla po střele Fialy, kterou brankář vyrazil jen ke Klusákovi, ten měl však těžkou pozici při zakončení a odkrytou branku tak netrefil. Dobrou střelou se vzápětí prezentoval i Jiří Kučera, když po zemi jen těsně minul branku. Baník v první půli zahrozil nebezpečnou střelou, která ještě byla tečovaná a jen těsně minula tyč. Do kabin jsme šli s důležitým náskokem.

Druhá část přinesla díky „přírodním“ podmínkám převahu na kopačky domácích, ale tlak Baníku byl asi větší, než jsme předpokládali. Kvuli zranění musel odstoupit Dražík, takže jsme měli vpředu problém podržet míč. Baníkovci byli důraznější a nám dělal problémy přechod a udržení míče na soupeřově polovině. I přesto nám byla upřena penalta po faulu na Zajíce. Největší příležitost domácích přišla kolem 70. minuty, když trma vrma na našem malém vápně vyústila v rychlopalbu domácích hráčů, kterou jsme ale s velkým štěstím zblokovali. Závěrečný nápor domácích jsme paradoxně mohli potrestat rychlými brejky, které vůbec nebyly daleko od druhého úspěchu. Centr Cajthamla hlavičkoval Fiala, golman si jen lehce sáhl a míč musel z brankové čáry vykopávat obránce. Pak opět unikl Pavel Kučera a golman s obtížemi vyrazil. Poté byl ve vápně faulován Cajthaml a rozhodčí Sekerka nám upřel již druhou penaltu. Konec jsme si ale pohlídali a mohli jsme slavit důležité vítězství.

Předzápasové prognózy se naplnily. Na hřišti Baníku nás čekal těžký zápas, o kterém mohla rozhodnout i jediná branka, která nakonec opravdu rozhodla. Nutno uznat, že Mořina byla na jaře prvním týmem, který nás ve druhé půli přehrával. Ale defenzivu jsme zvládli na výbornou. Tři body tak putují do podhradí a k sérii neporazitelnosti jsme přidali již dvacátý korálek.