SK HUDLICE – TJ KARLŠTEJN 0:3 (0:1)

SK HUDLICE – TJ KARLŠTEJN 0:3 (0:1)

Branky: Klusák, Jiří Kučera, Cajthaml. Rozhodčí: Špicl. Diváků: 80.

Sestava: Humpolík – Vyterna (Reimar), Šperl, Červený, Zbudil (Hrabal) – Zajíc (Machulka), Fiala, Jiří Kučera, Dražík (Tomášek), Pavel Kučera – Klusák (Cajthaml).

Na první jarní venkovní zápas jsme zamířili na hřiště Hudlic. Soupeř se v tabulce sice krčil až na devátém místě, ale při plném složení dokáže odehrát vyrovnanou partii s každým týmem. Věděli jsme tedy, že nás nečeká procházka růžovým sadem, zvláště po úvodním utkání, kdy jsme sice získali tři body, ale po herní stránce jsme měli nyní co napravovat.

Hrálo se za pěkného počasí, avšak na velmi nerovném terénu, na který si obě mužstva musela dlouho zvykat. Náš celek v úvodu zkoušel pozornost golmana několika střelami z dálky. Hudlice se do šancí téměř nedostávali, paradoxně jsme vlastní branku ohrozili my, když domácí standartku nečekaně hlavou tečoval Šperl a Humpolík musel vytáhnout ze svého repertoáru důležitý zákrok. Ve 21. min. už jsme se radovali. Přímák Jiřího Kučery brankář vyrazil před sebe a dobíhající Klusák dorážkou otevřel skóre – 0:1. Vedoucí branka nás povzbudila a začali jsme si vytvářet další šance, Hudlice se trápily v rozehrávce. My jsme si díky rychlým únikům po krajích a převaze ve středu hřiště vytvářeli další příležitosti, jenže jsme pálili jednu možnost za druhou. Za zmínku stojí loženky Klusáka a Pavla Kučery, ale skóre se neměnilo. Rušno v hledišti bylo ke konci poločasu, když pokus domácích skončil na tyči, odrazil se před brankovou čáru a mířil mimo, domácí fanoušky zmátla rozvlněná síť a dožadovali se branky. Ta však pochopitelně nemohla být uznána. Emoce následně plály při cestě do kabin, přestávka naštěstí situaci uklidnila. Pro zranění třísla bohužel musel odstoupit Vyterna.

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle. V 51. min. zahrával ze 20ti metrů přímý kop Jiří Kučera, který skvěle namířil ke vzdálenější tyči a vedli jsme 0:2. Hudlice se nějakou dobu snažily o kontaktní gól, vytvořili si pár nebezpečných střel, které ale pokryl spolehlivý Humpolík. Nám se postupem času otvírala zadní vrátka soupeře, protože ten až často kazil rozehrávku už od obranných řad. V 72. min. důrazně zabojoval v napadání Cajthaml, když nejprve vystihl přihrávku obránce a poté i rozehru brankáře a odměnou mu byl třetí gól – 0:3. Šancí jsme si i ve druhém dějství vypracovali spoustu, ale ta koncovka…Přesto jsme závěr dohráli s přehledem a zaslouženě zvítězili.

Z naší strany přesvědčivý výkon, herně jsme se oproti předchozímu duelu výrazně zvedli. I přes skvělou kolektivní hru nutno vyzdvihnout výkon Martina Dražíka, který v Hudlicích odehrál svůj nejlepší zápas v našem dresu. Přesto nám scházela větší produktivita v zakončení, bilance vstřelených branek mohl být výrazně vyšší. Ale tři body si vezeme. Závěrem děkujeme za podporu karlštejnským fanouškům, kteří do Hudlic zavítali ve velkém počtu.