BOD Z NEUMĚTEL

BOD Z NEUMĚTEL

ŠPATNÝ ÚVOD, VYROVNÁNÍ V ZÁVĚRU = BOD Z NEUMĚTEL.

Referát k utkání 15. kola:

SK Horymír Neumětely – TJ Karlštejn 2:2 (2:0). Branky: Slowik, Fiala. Rozhodčí: Knotek, Krbec, Bican. Diváků: 40.

Sestava: Humpolík – Machulka (Šaman), Šperl, M. Čermák (Klusák), Zbudil – Zajíc (Červený), Fiala, Rulf, P. Kučera – Slowik, Mráček.

Vzhledem k odloženému úvodního kolu jsme jarní část zahájili až o týden později na hřišti posledních Neumětel. K Šemíkům jsme si přijeli pro vítězství. Avšak domácí vzhledem ke svému postavení v tabulce body také nutně potřebovali. V naší sestavě jsme přivítali nové (Čermák, Slowik, Mráček) i staronové (Zajíc, Fiala, Humpolík) tváře.

Naše zápasové ambice však dostaly výrazné trhliny už v 1. min. Po ztrátě míče uprostřed hřiště podnikli Šemíci rychlý protiútok do našeho vápna, který se skluzem snažil uhasit Zbudil, jehož střet s domácím útočníkem posoudil rozhodčí Knotek jako nedovolený a ukázal na penaltový puntík. Na pokus Kaliny si Humpolík sáhl, ale ten nakonec skončil v síti – 1:0. Pro nás hned v úvodu studená sprcha! Ovšem hned vzápětí mohlo být vyrovnáno, za domácí obranou se zjevil nehlídaný Mráček, kterého ale Hlavín vychytal. Pak se do šance dostal P. Kučera, který unikl svému strážci, jeho střele podel golmana scházely centimetry. Na druhé straně se Humpolík musel vytáhnout proti přízemní střele z 21ti metrů. V první části jsme se nemohli srovnat nejen s důrazem soupeře, ale především s rychlonohým Spoustou, který větral naši obranu. Po půlhodině hry přišla bohužel další ztráta, přihrávka do našeho vápna a na zadní právě nabíhající Spousta poslal míč ke vzdálenější tyči – 2:0. Byli jsme sice lepší ve středu hřiště, těžký terén nám však znesnadňoval kombinaci. Horymír ke svému jednoduchému a důraznému stylu hry navíc dokázal využít našich chyb a do kabin si přinesl dvoubrankový náskok.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, zlepšili jsme osobní souboje a brzy jsme se dočkali snížení. Po ose Zajíc-Rulf se míč dostal ke Slowikovi, který i přesto že netrefil ideálně, balon zapadl k tyči – 2:1. V dalším průběhu jsme se snažili více soupeře přitlačit. Šemíci to začali brousit a některé zákroky volaly po přísnějším trestu než jen žluté kartě. Stále jsme drželi častěji míče na kopačkách. Ale v koncovce to stále nebylo ono, navíc jsme nedokázali těžit z křídelních prostor. V 80. min. nás udržel ve hře Humpolík, který zázračně z čáry vytáhl hlavičkový pokus a dorážka kapitána Šebka mířila nad. Když už to vypadalo, že náš platonický tlak vyrovnávacím gólem neskončí, přišla 94. min. a radost v našich řadách. Standartka Rulfa propadla houštinou až před Fialu, který napoprvé Hlavína nepřekonal, ale podruhé už uklízel do prázdné branky – 2:2! Zbytek nastavení už vzrušení před oběma brankami nepřinesl a utkání tak skončilo remízou.

Zisk bodu hodnotíme se smíšenými pocity. Před utkáním by pro nás byl málo, vzhledem k průběhu především prvního poločasu a vyrovnávací brance v nastavení musíme bod přijmout.