TJ Karlštejn

Tenis

Tenisový areál Tělovýchovné jednoty TJ Karlštejn se nachází na břehu Berounky v sousedství centrálního parkoviště pro návštěvníku hradu. Tvoří je komplex zahrnující Fotbalové travnaté hřiště, čtyři antukové hřiště na tenis a provozní budova s ubytovnou, restaurací a šatnami pro fotbal a tenis.

Tenisový oddíl byl založen v roce 1989 . Kurty byly vybudovány svépomocí skupinou nadšenců kolem Honzy Pivce za pomoci výboru TJ Sokol Karlštejn. Po ničivé povodni v roce 2002, proběhla rozsáhlá rekonstrukce kurtů, jejich rozšíření a vylepšení zázemí .

Tenisový areál je oplocen a tvořen čtyřmi antukovými kurty s řádnými rozměry pro čtyřhru. K dispozici je rovněž tréninková zeď. Tenisový oddíl má cca šedesát členů a provozuje svou činnost podle počasí od dubna do října. Všechna hřiště slouží pro hraní členů a ke krátkodobým i pronájmům pro příležitostné zájemce a návštěvníky hradu či města. Oddíl disponuje klubovnou se šatnami pro ženy a muže včetně sociálního zařízení a sprchami. O provoz a údržbu se starají dva správci jejichž úlohou je zajistit provoz na kurtech a inkasovat eventuelní pronájmy. Příprava kurtů a jejich úprava po hraní si provádí hráči sami dle provozního řádu.

Roční příspěvky pro členy oddílu činily v roce 2015 1200 Kč pro dospělé a 550 Kč pro děti a studenty. Součástí povinností člena je vždy na začátku sezony odpracovat cca 8 hod brigády na přípravě kurtů, nebo si je zaplatit za hodinový poplatek cca 100 Kč/hod. každý nový člen platí rovněž vstupní poplatek 1000 Kč.

Cena pronájmu kurtu je 100 Kč/hod. Každý člen oddílu si smí pozvat hosta, který za hraní platí pouze 50 Kč/hod.

Zájemcům o tréninkové hodiny pro mládež i dospělé se odborně věnuje Ing. Tonda Štěpánek .

Oddíl v současné době nemá závodní družstva, pouze muži hrají rekreační soutěž v rámci okresu.

Na závěr sezony pořádá oddíl Tradiční turnaj pánských i dámských dvojic který je již tradiční a účastní se ho 20-30 dvojic.

Pronájmy se objednávají u správců kurtů na místě, nebo v případě jejich nepřítomnosti, na níže uvedených tel. číslech . Správci jsou schopni se dostavit do 10 min. po zavolání.

Telefonické spojení na správce: pan Čech 602 334 845, pan Peška 602 327 150 Nabízíme rovněž zapůjčení raket a míčů.

Výbor oddílu podává výše uvedenou informaci s cílem probudit zájem občanů Karlštejna o tenisovou hru a eventuelně rozšířit naše řady.