TJ Karlštejn

TJ Srbsko – TJ Karlštejn 0:5 (0:0)

Referát k utkání 5. kola:

TJ Srbsko – TJ Karlštejn 0:5 (0:0). Branky: Zajíc 2, Fiala, Reimar, Hrabal. Rozhodčí: M. Špicl. Diváků: 60.

Sestava: Humpolík – Reimar, Červený, Šperl, Zbudil – Zajíc, Fiala, Dražík, Cajthaml (Povýšil) – Tomášek, Klusák (Hrabal).

Los soutěže nachystal v 5. kole zajímavý duel, ve kterém jsme po 4 letech zavítali na hřiště sousedního rivala do Srbska. Říká se, že derby nemá předem daného vítěze, ovšem v tomto případě jsme proti nováčkovi soutěže byli jasným favoritem a jakákoliv bodová ztráta by byla obrovským zklamáním. K utkání jsme však měli velmi zúženou soupisku, na marodku přibyl kvuli zranění z předchozího utkání P. Kučera, přidaly se i další absence a tak naše lavička náhradníků téměř zela prázdnotou, když jediný do hry byl připraven Hrabal, případně trenéři Povýšil a Houška.

Na velmi nerovném hřišti, kde se někteří diváci více než o výsledek zajímali o zdraví hráčů, se nehrálo na krásu. Těžký terén nám neumožnoval tolik využít kombinační styl hry, navíc jsme si museli poradit i s urostlými zadáky Srbska. První šanci zápasu zaznamenali domácí, když přízemní střelu vyrazil Humpolík. Pak jsme se postupně začali dostávat do tempa. Byli jsme více na míči, ale chyběl nám pohyb v ofenzivní fázi a tak cesta k brance soupeře nebyla vůbec jednoduchá. Po půlhodině hry jsme zvýšili na obrátkách, uzamkli soupeře na jeho polovině a začali se rodit gólové šance. Jenže pro změnu jsme postrádali větší přesnost i důraz. Za zmínku stojí neproměněný nájezd Zajíce, Zbudil trefil vnější tyč, Cajthaml a později Dražík těsně minuli centry před odkrytou brankou. Poločas tak skončil bez branek, ale věděli jsme že pokud budeme dále pokračovat v aktivní útočné hře, tak se úspěch musí brzy dostavit.

V druhé půli jsme na soupeře vlétli a první branka utkání na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 48. min. po několika odrazech ve vápně vyslal pěknou střelu pod víko Zajíc a bylo to 0:1. V 52. min. zahrával Fiala ze strany standartku, která nikým netečovaná prolétla pokutovým územím domácích až do sítě a vedli jsme 0:2. V 55. min. napálil odražený míč do brány Reimar a svým prvním gólem v našem dresu zvýšil už na 0:3. Důležitá pasáž zápasu, kdy jsme během sedmi minut v podstatě rozhodli o výsledku. jako produktivní se ukázalo to, že jsme oproti první půli více stříleli. Stav utkání pak zůstával dlouho stejný, soupeř odešel fyzicky, ale v koncovce jsme se trápili. Své první trefě v karlštejnském týmu byl blízko i Dražík, ale hlavou trefil tyč. Nevídané okamžiky se odehrály kolem 65. min., kdy jsme během 3 minut dokázali zahodit dvě penalty! Nejprve neuspěl Klusák a následně neskóroval ani Dražík. Srbsko nám navíc deset minut před koncem mohlo pokazit nulu, ale sólo domácího kapitána zastavil skvělý Humpolík. V závěru jsme skóre přecejen vylepšili. Nejprve se v 85. min. prezentoval zkušeným a nekompromisním zakončením střídající Hrabal a hned za minutu si na centr naběhl Zajíc a druhým gólem v zápase uzavřel na 0:5.

Jasný výsledek, který se ale nerodil lehce. Bojovní domácí dlouho drželi remízový stav.. Po přestávce jsme však přeci jen ukázali kvalitu a tři body z derby zaslouženě putují do podhradí. V tréninku však budeme muset zapracovat na penaltách! Utkání slušně řídil teprve 18tiletý rozhodčí Martin Špicl.