TJ Karlštejn

TJ Lužce – TJ Karlštejn 1:1 (0:1)

Referát k utkání 7. kola:

TJ Lužce – TJ Karlštejn 1:1 (0:1). Branka: Pavel Kučera. Rozhodčí: Špivák. Diváků: 40.

Sestava: Humpolík – Jiří Kučera, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Dražík, Pavel Kučera – Cajthaml (Kirchmann), Klusák (Tomášek).

V 7. kole nás čekala těžká zkouška na hřišti Lužců, kde jsme nastoupili proti místním chasníkům, známým svojí tvrdou hrou. Do sestavy se po sedmizápasové distanci vrátil Jiří Kučera, chyběli Krejzek a Němec, na marodce byli Reimar, Vyterna a Šaman.

Od začátku bylo jasné, že cesta za třemi body bude plná nástrah. Krátké, úzké hřiště plus důrazná hra soupeře byly pro nás velkými překážkami. Nedokázali jsme využít naší fotbalovosti a kombinační hry, domácí nás předčili svým tvrdým stylem. Do šancí jsme se dostávali obtížně, první náš pokus mířil ze strany do tyče. Lužce po závaru odpověděli také střelou do brankové konstrukce. Bezbrankový stav platil jen do 40. min., kdy jsme se po bratrské spolupráci dostali do vedení. Jiří Kučera z půlky našel ve vápně Pavla Kučeru, který hlavou z první a z pomocí tyče dostal míč za brankovou čáru – 0:1. Těsně před pauzou mohl zvýšit po úniku vedení Klusák, ale jeho pokus golman nohou vytěsnil.

Druhý poločas se zpočátku odehrával podle stejných not jako ten první. Bohužel jsme začali více chybovat, zbytečně ztráceli míče a v 55. min. přišel trest. Nikým nehlídaný krajní hráč domácích životní střelou do šibenice vyrovnal – 1:1. Vedení jsme chtěli opět strhnout na svoji stranu, ale v ofenzivě jsme se trápili. Nevycházely nám rohy ani standartky, nepřihráli jsme si na pár metrů. S postupem času jsme sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale výraznou šanci jsme si nevypracovali, naopak více nebezpeční byli domácí při svých brejcích. Skóre nakonec zůstalo nerozhodné..

Až v sedmém kole přišla první bodová ztráta. Nutno ale dodat že zcela zasloužená. Náš výkon byl špatný, spousta hráčů zaostala za svými výkony z předchozích duelů. Jakobychom se báli tvrdosti domácích hráčů. Celkový neúspěch v osobních soubojích se ukázal jako jeden z hlavních faktorů bodové ztráty. Konečná remíza je spravedlivým výsledkem. V tabulce jsme však udrželi první pozici a tu budeme chtít udržet i doma v derby proti Ostrovanu.