TJ Karlštejn

TJ Karlštejn – TJ Sokol Vysoký Újezd 4:1 (1:0)

Referát k utkání 4. kola:

TJ Karlštejn – TJ Sokol Vysoký Újezd 4:1 (1:0). Branky: vlastní, P. Kučera, Tomášek, Klusák. Rozhodčí: Knotek. Diváků: 50.

Sestava: Humpolík – Reimar, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc (Němec), Fiala, Tomášek, P. Kučera – Cajthaml (Krejzek), Klusák (Hrabal).

V dalším kole podzimní části jsme na skvěle připraveném hřišti a za pěkného počasí přivítali pod hradem TJ Sokol Vysoký Újezd. Tomu jsme chtěli oplatit těsnou jarní porážku na jeho půdě. K dlouhodobě chybějícím Vyternovi, Šamanovi a J. Kučerovi přibyl i Dražík, kterého ve středu zálohy nahradil Tomášek.

V podstatě celý zápas se nesl ve stejném rytmu. Hosté se většinou snažili hrát dlouhé balony na své útočníky. My jsme museli tvořit a prodírat se defenzivní houštinou soupeře. Zpočátku nám trošku v předfinální fázi chyběl pohyb, Újezd naše útočné snahy odvracel. První větší šanci si navíc vytvořili hosté, když se po chybě ocitl útočník sám před Humpolíkem, který ale reflexivně vyrazil. Později jsme našli recept na průchod soupeřovi obrany, když jsme si dovolili individuálně a více se prosazovali po rychlých křídlech. Do vedení nás mohl poslat P. Kučera, který prošel až sám před golmana ale zakončit se mu nepodařilo. Přesto jsme první branky dočkali, a to s výrazným přispěním hostů. Ve 39. min. centroval P. Kučera a újezdský stoper ukázkově hlavičkoval do vlastní sítě – 1:0. Důležitý gól do šatny.

Jak jsme dobře zakončili první poločas, tak jsme skvěle započali ten druhý. Hned ve 46. min. byla k vidění krásná fotbalová akce, kdy se po po přihrávce Tomáška prosadil křižnou střelou P. Kučera. V 55. min. načechral Fiala standartku za obranu na Tomáška, který s pomocí břevna zvýšil na 3:0. Tím jsme odpor soupeře definitivně zlomili. Hostům navíc ubývaly síly, my jsme do vápna posílali jeden centr za druhým. Po jednom mohl zvýšit Tomášek, jenže zblízka přestřelil. Přesto jsme se radovali počtvrté, když v 67. min. prošel míč ze strany od Reimara až ke Klusákovi, který po zemi uklidil míč do branky – 4:0. Vysoký Újezd se dočkal čestného úspěchu v 71. min., když po závaru před brankou dorážel neobsazený hráč. Tím skončila naše neprůstřelnost, která v mistrovských zápasech trvala dlouhých 370 minut! Soupeř se pak pokusil o platonický tlak, ale na jakékoliv zdramatizování neměl síly ani kvalitu, z naší strany jsme si jasné vedení v klidu hlídali.

Zápas nebyl jednoduchý, dobývání soupeřovi obrany bylo dlouhé. Pak jsme však zlepšili pohyb, více se prosazovali v osobních soubojích a rozhodla i naše lepší kondice i větší chuť hrát. Takže zasloužené vítězství. Trošku mrzí první inkasovaná branka, ale každá série jednou končí, důležité jsou tři body! Musíme pochválit výkon pana rozhodčího Knotka, který opět kvalitně posuzoval. Zmiňme ale i překvapivě přesné výroky obou pomezních-laiků, což se v nižších soutěžích vidí málokdy.