TJ Karlštejn

TJ Karlštejn – TJ Ostrovan Zadní Třebaň 3:3 (2:2)

Referát k utkání 8. kola:

TJ Karlštejn – TJ Ostrovan Zadní Třebaň 3:3 (2:2). Branky: Cajthaml, Zajíc, Šperl. Rozhodčí: Mázdra. Diváků: 60.

Sestava: Humpolík – Červený, Jiří Kučera, Šperl, Zbudil – Zajíc, Fiala, Dražík, Pavel Kučera – Klusák (Tomášek), Cajthaml (Hrabal).

Osmé kolo přineslo další derby, tentokrát jsme v podhradí změřili síly s Ostrovanem Zadní Třebaň. Sestava se oproti poslednímu zápasu v Lužcích neměnila. Větší návštěvnosti zabránilo poměrně chladné počasí. Papírové předpoklady se nenaplnili, naopak se potvrdilo pověstné rčení, že derby nemá daného vítěze, osmý Ostrovan získal na našem hřišti cenný bod, diváci viděli celkem šest branek.

Plány na plný bodový zisk se začaly hroutit už v 9. min, kdy se hosté ujali vedení. Až trestuhodně dlouhou dobu volný hráč soupeře umístěnou střelou otevřel skóre – 0:1. Poprvé v sezoně jsme prohrávali. To nás zaskočilo, nedokázali jsme se dlouho dostat do hry, Ostrovan dobře bránil. Vyrovnání přišlo ve 25. min., kdy P. Kučera pěkně potáhl míč po lajně, předložil míč před branku Cajthamlovi, který úspěšně dorážel – 1:1. Jenže zanedlouho si hosté opět vzali vedení na svou stranu. Po chybě v rozehrávce se třebáňský hráč vydal do brejku, a dobře mířenou střelou k tyči opět měnil skóre – 1:2. Již delší dobu jsme si v obranné řadě hráli s ohněm a druhá branka v naší síti byla vyústěním řady chyb. Ke konci první půle jsme ale přitlačili a začali se více dostávat k brance hostů. Obrovskou šanci měl Cajthaml, který ale odraženou fialovu střelu nedokázal uklidit do poloprázdné branky a minul. Přesto jsme se dočkali vyrovnání gólem do šatny. Ve 45. min, pálil Cajthaml, golman vyrazil jen k Zajícovi a ten po zemi opět srovnal – 2:2.

Po rozpačité první části byl remízový stav dobrým odrazovým můstkem do druhé půle, jenže přišla další rána. Hosté zahrávali míč do našeho vápna, kde došlo k nedorozumění golmana se stoperem a míč propadl do brány – 2:3. Opět laciné inkasování a znovu jsme museli dohánět ztrátu, což nás ale stálo hodně práce. Ve finální fázi nám chyběl důraz a přesnost. Přesto přišel třetí gól v 68. min., když si výlet udělal stoper Šperl, narazil si s Cajthamlem a střelou pod padajícím golmanem – 3:3. Posledních dvacet minut bylo ve znamení naší převahy, Ostrovan hrál na brejky. Jenže jsme se nedokázali prosadit. Když už jsme si vytvořili jasnou šanci, tak jsme nebyli důrazní a přesní v koncovce. Sražená střela J. Kučery z nepřímého kopu poskakovala po brankové čáře, ale nikdo nedorážel, ve vápně po centru neuspěl ani Dražík, stejně tak Zajíc, kterému pokus před prázdnou bránou vyhlavičkoval obránce. Rozhodnout mohl Šperl, který šel sám na golmana ale byl rozhozen obráncem a branku netrefil. Zápas tak skončil remízou.

Průběh zápasu nám od začátku nenahrával, soupeř dal první gól a my vždy museli dotahovat. Rozhodly chyby při obdržených brankách a naše neproměnování šancí. Hru jsme sice průběžně zlepšili, ale vítězný záash nepřišel. Podruhé v řadě jsme tak ztratili body. Teď nás čeká důležité utkání, a sice na hřišti nového vedoucího celku, novojáchymovské Čechie.