TJ Karlštejn

TJ Karlštejn – TJ Baník Mořina 3:1 (1:0)

Referát k utkání 6. kola:

TJ Karlštejn – TJ Baník Mořina 3:1 (1:0). Branky: Tomášek, Zajíc, Kirchmann. Rozhodčí: Knotek. Diváků: 75.

Sestava: Humpolík – Cajthaml, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc, Fiala, Dražík, P. Kučera – Tomášek, Klusák (Kirchmann).

V šestém kole nás čekalo další derby. Vzhledem k vinobraní jsme již v 10:15 přivítali pod hradem Mořinu. Proti nováčkovi soutěže se možná čekal jednoznačný průběh, Baníkovci se ale již v předchozích zápasech prezentovali dobrou formou a tento zápas nebyl vyjímkou. Rozhodně jsme neměli na růžích ustláno a konečná výhra byla hodně vydřená. Zdravotní lapálie v našem týmu navíc dále pokračují, kvuli zraněnému kotníku nemohl nastoupit Reimar, kterého v obraně nahradil Cajthaml. Nastoupit už naopak mohl Kirchmann.

Vstup do zápasu jsme měli skvělý. Ve 4. min. zahrával roh Fiala, míč propadl chumlem hráčů až k Tomáškovi který trošku se štěstím otevřel skóre – 1:0. V 15. min. to mohlo být o dvě branky, Tomášek byl ve vápně sražen a rozhodčí Knotek nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu přichystal Fiala, ale jeho pokus mířil vysoko nad! Během první části se pak tolik brankových okamžiků neudálo, spíše se bojovalo ve středu hřiště, Baník se prezentoval nebojácným výkonem, ale spíše se snažil hrát na brejky než tvořit hru. Náš tým hrozil především z rohů, ale přesto naše hra nebyla úplně podle představ, kombinační hra nebyla tak plynulá, mezi záložní a útoční řadou byly často velké mezery. Mořina navíc mohla do šatny vyrovnat, když po rohu se před brankou objevil trestuhodně nikým nehlídaný hráč soupeře, ale asi z 5 metrů přestřelil! Drželi jsme těsné vedení, ale bylo třeba zapracovat na zlepšení.

Druhý poločas překvapivě nabídl nečekaný průběh. Kdo čekal, že Baníkovcům dojdou síly, byl na omylu. Soupeř překvapivě převzal iniciativu a spíše se hrálo na naší polovině. Jako bychom přestali hrát a bránili jednobrankové vedení. A soupeř hrozil. V 65. min. zahrával přímý kop z 22ti metrů a Humpolík musel zasahovat. Vysvobození přišlo v 68. min. kdy jsme spíše z ojedinělé akce skórovali. Po dalším rohu Fialy se do té doby bezchybní stopeři hostů nedomluvili a míč propadl až k volnému Zajícovi který bez problému dorážel – 2:0. Jenže v 77. min. se Baník dostal do zápasu. Standartní situaci vyboxoval Humpolík jen do Cajthamla od kterého se míč odrazil do naší brány – 2:1. Naštěstí jsme brzy odpověděli. V 82. min. si na roh Fialy naběhl Kirchmann, který byl v tu chvíli na hřišti pouhé 3 minuty a hlavou nekompromisně rozvlnil síť – 3:1. Třetí branka v síti Mořiny hosty položila, ti už se do závěrečného tlaku nemohli dostat a tak jsme se z výhry nakonec radovali my.

Radost můžeme mít snad jen z vítězství. Předvedená hra nebyla ideální. Musíme uznat že Baník byl minimálně vyrovnaným, a ve druhé části lepším soupeřem. S tímto týmem budou mít problémy určitě i další celky. Ale i takové zápasy jsou k vidění, výhra se počítá. Bodová jízda karlštejnských zbrojnošů tak nadále pokračuje.