TJ Karlštejn

TJ Karlštejn – SK Hudlice 1:0 (1:0)

Referát k utkání 2. kola:

TJ Karlštejn – SK Hudlice 1:0 (1:0). Branka: Fiala. Rozhodčí: Blažek. Diváků: 50.

Sestava: Humpolík – Reimar, Vyterna (Krejzek), Červený, Zbudil – Fiala, Šperl, Dražík, P. Kučera (Hrabal) – Cajthaml (Tomášek), Klusák.

Poprvé jsme se v nové sezoně představili před vlastními fanoušky a to v zápase proti Hudlicím. Oproti utkání se Svatou přibyli k absentujícím hráčům Kirchmann Urban a Němec.
Předpokládalo se, že soupeř nově posílený o kvalitní dorostence bude hodně zlobit. A to se přesně potvrdilo.

V první čtvrthodince se hra přelévala, více náznaků jsme měli my, pak se ale mladí hráči hostů začali pouštět do ofenzivních akcí, kde využívali své rychlosti. My jsme jim to však několikrát usnadnili po zbytečných ztrátách míče ve středu, po naších rozích nebo standartkách. Výsledkem byly rychlé brejky a dva samostatné úniky, které ale skvěle vyřešil Humpolík. Hudlice mohly svých neproměněných šancí litovat, protože místo vedení náhle inkasovali. Ve 33. min. dobře zatáhl míč od rohového praporku po lajně Šperl, předložil míč Klusákovi, který ještě před golmanem posunul na Fialu a ten do prázdné zakončil úspěšnou akci – 1:0. Pro nás důležitá branka, protože soupeř byl do té doby nebezpečnější. Před pauzou ještě zahrozil z velkého vápna Cajthaml, když jen těsně minul šibenici.

Ve druhé části se hosté pokoušeli o smazání ztráty. Do úniků se však už tolik nedostávali. My jsme zpřesnili kombinaci a proti rychlosti hostů jsme úspěšně uplatňovali větší důraz a zkušenost. V průběhu bylo k vidění na obou stranách několik střel ze střední vzdálenosti. Hudlice pak nejvíce hrozili po standartkách, dvakrát z rohu jen těsně minuly branku. V závěrečných minutách jsme si už vedení hlídali, soupeř se do tlaku vůbec nedostal. Ke konci jsme však bohužel přišli o stopera Vyternu, který odstoupil se zraněným kotníkem.

Konečné vítězství bylo z naší strany upracované, ubojované. Mladý, běhavý tým Hudlic nám dělal po celý zápas problémy, vytvořil si i více brankových příležitostí, ale fotbal se hraje na góly a počítají se body!! K vítězství velkou měrou pomohl důležitými zákroky Jiří Humpolík, na středu hřiště odvedl velký kus práce Martin Dražík. Dobře pískal mladý sudí Blažek, který se nesnažil hru zbytečně kouskovat. Marku Vyternovi přejeme rychlé uzdravení a návrat na hřiště!