TJ Karlštejn

TJ Čechie Nový Jáchymov – TJ Karlštejn 2:3 (0:2)

Referát k utkání 9. kola:

TJ Čechie Nový Jáchymov – TJ Karlštejn 2:3 (0:2). Branky: Zajíc 2, Dražík. Rozhodčí: Hájek. Diváků: 110.

Sestava: Humpolík – Hrabal, Jiří Kučera, Šperl, Zbudil – Zajíc, Fiala, Červený, Dražík (Tomášek), Pavel Kučera – Cajthaml (Klusák).

Deváté kolo přineslo „utkání podzimu“, ve kterém jsme jako aktuálně druhý celek soutěže zavítali na hřiště vedoucí Čechie Nový Jáchymov. Sestava oproti předchozím duelům doznala jediné změny, když od začátku nastoupil v obraně Hrabal. Snažili jsme se hrát se zajištěné defenzivy a posílením středové hry jsme zvolili rozestavení 4-5-1.

V úvodních minutách se na obou stranách hrálo zleva doprava. Prvního úspěchu jsme se dočkali my. V 9. min. zahrával téměř z poloviny hřiště trestný kop Fiala, jehož pokus hlavičkoval Dražík a míč zapadl za záda golmana – 0:1. Domácí úvodní branka zaskočila. Soupeř se sice snažil produkovat centry do vápna, ty ale hasila naše obrana v čele s brankářem Humpolíkem. Domácí Čechie nečekaně často chybovala v kombinaci, náš tým naopak úspěšně praktikoval důraz v osobních soubojích a nedovolil soupeři přejít do výraznější převahy. Naopak jsme hrozili z nebezpečných brejků. Po jednom z nich se sám na branku řítil Fiala, jeho pokus po zemi vyrazil golman k Zajícovi, který ale dorážkou neuspěl. Poté utekl domácí obraně po straně P. Kučera, ale mířil mimo tyče. Ve 42. min. musel pro zranění odstoupit jeden z našich nejlepších hráčů Dražík, kterého nahradil Tomášek. Do šatny navíc přišel veledůležitý druhý gól, kdy se do úniku dostal Zajíc a střelou k bližší tyči zvýšil na 0:2.

Začátek druhé části jsme ale trestuhodně zaspali. Domácí Čechie nám doslova namíchala smrtící koktejl, když během minuty náš dvoubrankový náskok smazala. Branky padly téměř po stejných, když domácí vždy skórovali po úspěšných osobních soubojích a úspěšně zakončili centry ze stran. Góly ve 47. a 48. min. znamenaly vyrovnání. Srovnání skóre mělo domácí Čechii posadit na koně, jenže od té doby se hra víceméně opět vyrovnala. Domácí sice byli více na míči, ale spíše ve středu hřiště, naše obrana pokusy soupeře úspěšně odrážela. Rozhodnutí tak padlo v 79. min. kdy jsme se po útočném výpadu dostali před branku domácích, Tomášek našel ukázkovou přihrávkou Zajíce, který obstřelil golmana k tyči a strhl vedení na naši stranu – 2:3. Závěrečný tlak Čechie byl spíše platonický, zodpovědná hra našich řad nedovolila soupeři projít, vedení jsme tak až do konce udrželi.

Vítězství na hřišti našeho největšího rivala v bitvě o čelo tabulky má cenu zlata. Domácí pravděpodobně nepodali optimální výkon, naše mužstvo ale ukázalo charakter, když během minuty přišlo o dvoubrankové vedení a přesto dokázalo ještě třetí brankou rozhodnout o vítězství. Pochvalu zaslouží celý tým. Smutný konec mělo vystoupení Martina Dražíka, který se dočkal první branky v našem dresu, ale po zranění třísla musel odstoupit, přejeme rychlé uzdravení. Tři body putují do podhradí!