TJ Karlštejn

FK Svatá – TJ Karlštejn 0:2 (0:1)

Referát k zahajovacímu zápasu sezony:

FK Svatá – TJ Karlštejn 0:2 (0:1). Branky: P. Kučera, Klusák. Rozhodčí: Veverka. Diváků: 120.

Sestava: Humpolík – Reimar, Vyterna, Červený, Zbudil – Fiala (Krejzek), Dražík (Hrabal), Šperl, P. Kučera (Němec) – Klusák (Kirchmann Urban), Cajthaml (Tomášek).

Úvodní utkání nové sezony jsme sehráli na hřišti Svaté. Vzpomínky na poslední vzájemný zápas na Svaté nebyly pozitivní, protože jsme i přes velkou převahu až v nastaveném čase zachraňovali alespoň remízu.

V prvním utkání jsme měli k dispozici až 16 hráčů, a to ještě chyběli J. Kučera, Šaman a Zajíc. Představily se všechny nové posily – Reimar, Kirchmann Urban, Krejzek a Němec.
Před pěknou diváckou návštěvou se odehrálo bojovné střetnutí. Od první minuty bylo jasné, že na nerovném terénu a proti důrazně hrajícímu soupeři to nebudeme mít vůbec jednoduché. Přesná kombinační hra nebyla téměř možná, a tak jsme se zprvu snažili hrát nakopávané balony. S těmi však urostlá defenziva domácích neměla problémy. Na začátku utkání jsme se hledali, pak se nám ale podařilo několik akcí, které jsme rozvíjeli po stranách a posílali centry do vápna. Skóre jsme otevřeli ve 22. min., když vysoký nákop Fialy zužitkoval krásnou střelou P. Kučera. Fotbal byl více o bojovnosti než o kráse. I my jsme se nevyvarovali chyb a několikrát založili protiútok soupeře, ale v obraně skvěle pracovala stoperská dvojice Vyterna-Červený. Do kabin jsme si mohli odnést dvoubrankové vedení, ale střela Šperla z 12 metrů mířila do břevna.

Druhý poločas začal vyčkáváním, s čím domácí přijdou. Jejich snahy ale k většímu ohrožení naší branky nevedly. Naopak, v 55. min. zatáhl míč Šperl, předložil ho naběhnuvšímu Klusákovi, a ten umístěnou střelou podel golmana přidal důležitý druhý gól. Poté se na obou stranách vyostřilo a hra se začala kouskovat. Třetí brance ale byl blízko opět Klusák když střelou po zemi jen těsně minul. Domácí se k výraznému tlaku nedostali. Dvacet minut před koncem skončil dobře kopnutý přímák hráče Svaté na břevně, to však ze strany soupeře bylo všechno. Jakoby domácím i trošku docházeli síly, naopak my jsme hrozili z náběhů, v akci byli všichni hráči z lavičky. Ke konci měl ještě možnost skórovat Němec, ale trefil jen náruč brankáře.

Vydřené tři body, soupeř byl nepříjemný, ale po bojovném výkonu jsme první krok zvládli a z horké půdy ze Svaté jsme si odvezli všechny body. Dobrý výkon odvedl rozhodčí Veverka.