TJ Karlštejn

TJ Chodouň – TJ Karlštejn 0:4 (0:3)

Referát k utkání 3. kola:

TJ Chodouň – TJ Karlštejn 0:4 (0:3). Branky: Cajthaml, Zajíc, P. Kučera, Klusák. Rozhodčí: Mázdra. Diváků: 50.

Sestava: Trojan – Reimar, Šperl, Červený, Zbudil – Zajíc (Němec), Fiala, Dražík, P. Kučera – Cajthaml (Hrabal), Klusák.

Ve třetím kole nás přivítala na svém hřišti Chodouň. V sestavě jsme se museli obejít bez opor Humpolíka, Vyterny a J. Kučery, dále chyběli Tomášek, Krejzek a Šaman. Poprvé letos nastoupili Zajíc a v brance Trojan. V rozestavení došlo ke změně na pozici stopera, kam se stáhnul Šperl, v záloze nastoupila nová středová dvojice Fiala-Dražík.

Utkání provázelo typické podzimní počasí, silný vítr při výkopech mnohokrát zajímavě měnil směr letu. Vstup do zápasu jsme měli skvělý, ve 4. min. přešel po levé straně přes bránící hráče P. Kučera, který nacentroval do vápna a Cajthaml dorážel ze 3 metrů do odkryté branky – 0:1. Pak jsme se na chvilku jakoby přizpůsobili hře domácích, ale šancí jsme si vytvořili více. Dražík pálil po rohu těsně nad. Druhý úspěch ale na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 30. min. naservíroval přesný míč zleva opět P. Kučera a nekrytý Zajíc přidal hlavou druhý gól. Hned ve 32. min. bylo ještě veseleji. P. Kučera z přímého kopu přízemní střelou prostřelil zeď a pod tělem padajícího golmana znovu měnil skóre – 0:3. Chodouň si v prvním dějství snad nevypracovala výraznější šanci, a při standartkách byla neškodná.

Druhý poločas byl z naší strany kontrolovaný, příjemný náskok jsme si zkušeně hlídali. Blízko druhé trefě byl Cajthaml, který se ocitl ve stejné pozici jako při prvním gólu, ale z malého vápna překopl. Míč byl více na našich kopačkách, domácí se snažili hrát na brejky. Chodouň hrála ve druhé části po větru, a tak se pokusila častěji střílet. Její největší šance přišla v 70. min. kdy pěknou střelu z dálky skvěle vytěsnil Trojan. V 80. min. jsme naopak udeřili počtvrté, když napřáhl Klusák a míč se i s pomocí větru snesl za vyběhnutého brankáře do sítě – 0:4. Soupeř měl v závěru několik náznaku alespoň k čestnému úspěchu, ale čisté konto jsme udrželi i potřetí.

Utkání nebylo jednoduché, hodně nám pomohl rychlý gól. Prokázali jsme zkušenost, trpělivost, zápas jsme odbojovali a tři body si do podhradí odvážíme zaslouženě. Doplňme dobrý výkon rozhodčího Mázdry.